×
مجموعه آموزش کامسول (Comsol Multiphysics)

مجموعه آموزش کامسول (Comsol Multiphysics)

مدت زمان آموز‌ش‌های این صفحه
۳۷ ساعت
تعداد آموز‌ش‌های این صفحه
۱۱ عنوان آموزشی
1

آموزش کامسول مولتی فیزیکس - COMSOL Multiphysics (مباحث منتخب)

طراحی دستگاه های پیچیده که ترکیبی از فیزیک های مختلف هستند، مستلزم حل معادلات بسیار پیچیده بوده که گاهی اوقات از توانایی فرد برای ایجاد کدهای نرم افزاری خارج است. به همین دلیل نرم افزارهای المان محدود ایجاد شدند تا این مسیر را راحت کنند. از بین این نرم افزارها، نرم افزار کامسول در زمینه محاسبات مسائل چند فیزیکی سرآمد بوده و به شدت در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

مدرس: امیر منعمیان اصفهانی مدت زمان آموزش: ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
2

آموزش پروژه محور COMSOL Multiphysics - ماژول CFD و ماژول مرتبط با جریان های چند فازی

امروزه بیشتر شرکت‌ ها برای ساخت یک قطعه جدید و یا ایجاد تحول در قطعات موجود، ابتدا به طراحی بر اساس فرضیات خود پرداخته، سپس آن را شبیه‌ سازی کرده و عملکرد آن را در شرایط نزدیک به واقعیت بررسی می ‌کنند. به این ترتیب، بدون اتلاف هزینه و زمان، نتایج دقیق و جزئی آزمایشات خود را مشاهده کرده و به سادگی با تغییر آن به بهترین طراحی دست می یابند. در این فرادرس طی یک آموزش پروژه محور به طراحی و آزمایش سیستم‌ های مرتبط با دینامیک سیالات محاسباتی با تمرکز بر سیستم‌ های چندفازی می پردازیم. در این آموزش چندین پروژه آموزش داده می شود. آموزش به این صورت است که ابتدا برای آشنایی با قطعه توضیحاتی داده می شود و سپس نحوه طراحی و نتایج اجرا، تشریح می گردد.

مدرس: یگانه فنایی مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۱۴ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
3

آموزش نرم افزار COMSOL Multiphysics برای تحلیل مسائل مکانیک سیالات و جامدات

هدف کلی از این مجموعه آموزشی آشنایی مقدماتی با ویژگی های و محیط کاربری نرم افزار Comsol برای تحلیل مسائل مکانیک سیالات و جامدات است. قطعا یکی از ضرورت های موجود برای دانشجویان و مهندسان آشنایی با نرم افزارهای روز موجود و به کارگیری از آن ها در حل مسائل جهت صرفه جویی هرچه بیشتر در زمان است. نرم افزار Comsol یکی از نرم افزارهای قدرتمند است که روز به روز موارد به کارگیری آن در حل مسائل مربوط به مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، برق و عمران در حال افزایش است.

مدرس: سهیل اسعدی مدت زمان آموزش: ۵ ساعت و ۴۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
4

آموزش نرم افزار COMSOL Multiphysics برای پدیده های الکترومغناطیس

نرم افزار کامسول مالتی فیزیک (COMSOL Multiphysics) یکی از پیشگامان عرصه شبیه سازی و قدرتمندترین نرم افزار شبیه ساز در زمینه مسائل چند فیزیکی می باشد که یادگیری آن گام بزرگی در زمینه کارهای تحقیقاتی مخصوصا کارهای تحقیقاتی پیشرفته که نیاز به تحلیل چند منظوره دارند می باشد. از طرفی به کار گیری این نرم افزار در دانشگاه ها و در تدریس درس های فیزیکی می تواند درک بهتری را برای دانشجویان از مسائل فیزیکی به همراه داشته باشد و علاقمندان زیادی را به عرصه فیزیک وارد کند.

مدرس: علی نورآذر مدت زمان آموزش: ۴ ساعت و ۸ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
5

آموزش نرم افزار COMSOL Multiphysics برای پدیده های انتقال

نرم افزار COMSOL که بخش عظیمی از آن به مهندسی شیمی مربوط است، کار مدل سازی و سپس شبیه سازی با دقت فوق العاده بالا امکان پذیر می سازد. زمان طولانی برای انجام یک آزمایش، عدم تکرار آزمایش با شرایط مختلف و مهم تر این که ممکن است آزمایش با هزینه فراوان همراه باشد که می توان با کمک نرم افزار این هزینه را بسیار کاهش داد. هدف این فرادرس آشنایی کاربران با نرم افزار COMSOL Multiphysics و انجام یک سری تمرین های متوسط و پیشرفته به منظور درک صحیح پدیده های انتقال در مهندسی شیمی و شبیه سازی یک مدل است.

مدرس: میثم عطائی مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
6

آموزش پروژه محور کامسول (COMSOL Multiphysics) - شبیه ‌سازی پیل سوختی اکسید جامد

پیل سوختی اکسید جامد یکی از انواع پیل های سوختی است که از بیشترین دمای عملیاتی (بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد) برخوردار است. همین موضوع امکان انجام آزمایش های پی در پی و مکرر جهت بررسی عوامل موثر بر فرایند پیل سوختی را با دشواری مواجه می سازد. امروزه آشنایی با نرم افزارهای شبیه سازی جهت کاهش چشمگیر هزینه ها و اعتباردهی به مدل های به دست آمده توسط دانشمندان و همچنین کاهش زمان انجام آزمایش ها، بسیار اهمیت یافته است. در این فرادرس نحوه شبیه سازی یک پیل سوختی اکسید جامد بر روی نرم افزار کامسول (COMSOL Multiphysics) بیان خواهد شد و آموزش نحوه به کار گیری ماژول های به کار برده شده و اعمال شرایط مرزی حاکم بر سیستم نیز ارائه خواهد شد.

مدرس: میثم عطائی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۲۶ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
7

آموزش کامسول (COMSOL Multiphysics) برای شبیه سازی میکرو راکتور کاتالیزوری

از آنجایی که بسیاری از فرآیندهای شیمیایی و پتروشیمیایی در بستر کاتالیستی متخلخل اتفاق می افتند، نحوه به کار گیری بخش های مفید نرم افزار شبیه ساز کامسول به منظور اولاً مشاهده پدیده های مدل شده با معادلات ریاضی و سپس انجام بهینه سازی تا رسیدن به یک طرح مفید از هندسه و تخلخل مناسب، می تواند برای درک و طراحی مناسب راکتور بسیار مفید باشد.

مدرس: میثم عطائی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۱۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
8

آموزش پروژه محور کامسول (COMSOL Multiphysics) - استفاده از ماژول پلاسما برای شبیه سازی تخلیه های الکتریکی

ماژول پلاسما (Plasma Module)، یک ابزار تخصصی برای شبیه سازی تخلیه های الکتریکی تعادلی و غیر تعادلی است که می تواند گستره وسیعی از مسائل مهندسی پلاسما را پوشش دهد. در این فرادرس، شبیه سازی تخلیه الکتریکی تابان (Glow Discharge)، تخلیه الکتریکی هاله (Corona Discharge) و تخلیه الکتریکی با سد دی الکتریک (DBD)، در فشارهای پایین و اتمسفری و با میدان های DC و AC و گاز ورودی آرگون و هوا آموزش داده می شود و همچنین نحوه نمودار گرفتن و انواع آنالیزها روی نتایج این شبیه سازی ها توضیح داده می شود.

مدرس: حسن مهدیان منش مدت زمان آموزش: ۸ ساعت و ۱۰ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
9

آموزش ماژول Wave Optics در نرم افزار COMSOL Multiphysics

در این آموزش، نخست به طور خلاصه ماژول Wave Optics معرفی می‌‌شود، سپس با استفاده از شرایط مرزی دوره‌‌ای چند مثال از جمله: زاویه حد و بروستر (Brewster Angle)، تحریک پلاسمون پولاریتون‌های سطحی (Surface Plasmon Polariton) در پیکربندی کریشمن (Kretschmann)، یک توری پراش ساخته ‌شده از نانو - نوارهای طلا و تابش نور از هوا به یک فراماده با ضریب شکست منفی شبیه‎‌سازی می‌‎شوند. در ادامه مبحث موجبرها و چگونگی شبیه‌‎سازی آن‎‌ها در این ماژول با انجام مثال‌های مناسب بیان و روش تحلیل مد شرح داده می‌شود. برای تکمیل مبحث موجبرها یک مثال هم از کاربرد فیزیک Beam Envelope آورده شده است. در انتها این فرادرس با انجام یک مثال جذاب از شنل نامرئی‌کننده به منظور آشنایی با چگونگی اعمال ناهمسانگردی مواد اپتیکی به پایان می‌رسد.

مدرس: دکتر محمد نجفی حاجی ‌ور مدت زمان آموزش: ۳ ساعت و ۲۳ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
10

آموزش پروژه محور کامسول - شبیه سازی خازن در حوزه فرکانس

امروزه نرم‌افزارهای المان محدود جزو قدرتمندترین نرم‌افزارها برای شبیه‌سازی‌های مهندسی و به خصوص مهندسی برق محسوب می‌شوند. در بین این نرم‌افزارها می‌توان گفت که COMSOL Multiphysics در سال‌های اخیر بی‌رقیب‌ترین نرم‌افزار المان محدود (Finite Element Method) در حوزه شبیه‌سازی‌های مهندسی و همین‌طور علوم پایه، مانند شیمی و… است. در این آموزش قصد داریم به نرم‌افزار کامسول مختص رشته مهندسی برق بپردازیم. همچنین، یک خازن صفحه‌ای را به صورت سه‌بعدی شبیه‌سازی کرده و با استفاده از ماژول AC/DC میدان الکتریکی را مورد بررسی قرار دهیم. علاوه بر این، خازن شبیه‌سازی را در حوزه فرکانس نیز مورد آنالیز و تحلیل قرار می‌دهیم.

مدرس: حمیدرضا پیرجمادی مدت زمان آموزش: ۴۷ دقیقه
یادگیری را شروع کنید
11

آموزش پروژه محور کامسول - طراحی سه بعدی رله مغناطیسی

امروزه نرم افزارهای المان محدود جزو قدرتمندترین نرم افزارها برای شبیه سازی های مهندسی و به خصوص مهندسی برق محسوب می شوند. در بین این نرم افزارها، می توان گفت که نرم افزار مولتی فیزیک کامسول (COMSOL Multiphysics)، در سال های اخیر بی رقیب ترین نرم افزار المان محدود (Finite Element Method) در حوزه شبیه سازی های مهندسی و همین طور علوم پایه، مانند شیمی و... شده است. در این آموزش قصد داریم به نرم افزار کامسول مختص رشته مهندسی برق بپردازیم. یکی از روش های یادگیری نرم افزار، یادگیری به صورت پروژه محور است که راندمان بسیار بالایی دارد. در این فرادرس نیز می خواهیم یک رله مغناطیسی را به صورت سه بعدی در ماژول AC/DC کامسول شبیه سازی کرده و میدان مغناطیسی را مورد تحلیل قرار دهیم.

مدرس: حمیدرضا پیرجمادی مدت زمان آموزش: ۱ ساعت و ۲۱ دقیقه
یادگیری را شروع کنید